اجلاس سراسری فناوری رسانه بزرگترین گردهمایی سالیانه متخصصان و فعالان عرصه صنعت رسانه در سطح بین المللی است و نمایندگانی از رادیو تلویزیون‌های کشورهای دوست و همسایه، و همچنین شرکت ها و اتحادیه های معتبر رادیو تلویزیونی کشورهای آسیایی ABU و اروپایی EBU و ... در این همایش حضور داشتند.  
از اهداف و راهبردهای این اجلاس می‌توان به بهره‌جویی از آخرین فناوری‌های روز جهان و بومی سازی این فناوری ها، بهره بردن از هدف گذاری‌هایی همچون بهبود مستمر خدمات فنی، نوآوری و بهره‌وری، تولید ملی و توسعه رسانه و همچنین حرکت در مسیر جهانی شدن در چند جبهه از جمله حرکت در لبه تکنولوژی و استفاده از فناوری‌های نوین و قرار گرفتن در جمع کشورهای صاحب صنعت رسانه اشاره کرد. 
این اجلاس به ویژه در دو سال اخیر با حضور اساتید دانشگاه‌ها و دانشجویان علاقمند فرصتی فراهم کرده تا دو قطب صنعت و دانشگاه پیوند جدی‌تری داشته باشند. این راهبرد رسانه‌ای در طی چند سال گذشته در قالب حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و دانشجویان خلاق منجر به خلق ایده و تولید محصولات‌های تک بومی (محصولات با تکنولوژی بالا) رسانه‌ای شده است. 

اجلاس پانزدهم با پیروی از شعار سال با حمایت از کالای ایرانی و بنابر نیاز سنجی و هدف گذاری های خرد و کلان حوزه فنی رسانه ملی با رویکرد  توانمندی ایرانی، رسانه جهانی و با هدف گفت‌وگو و تبادل نظر و اطلاعات، معرفی استعدادهای فنی و ارزیابی عملکرد علمی و پژوهشی ، روزآمد بودن، طرح و اجرای ایده‌های خلاقانه و بهره‌گیری از آخرین دستاوردهای صنعت رسانه برگزار شد.  
این اجلاس دو روزه حدفاصل روزهای 29 و 30 آبان ماه در سالن بین المللی مرکز همایش‌های سازمان صدا و سیما برگزار شد.
شرکت توسن خلیج فارس برای دومین سال متوالی در اجلاس سراسری فناوری رسانه حضور به عمل رسانید و محصولات دانش بنیان خود را برای معرفی به اصحاب رسانه و دیگر شرکت کنندگان در نمایشگاه مذکور در معرض دید عموم قرارداد.