شرکت توسعه مراکز داده توسن خلیج فارس

رونمایی از بزرگترین دیتاسنتر بازارسرمایه در بورس تهران

مراسم رونمایی و افتتاح رسمی بزرگترین و مجهز ترین Data Center بازار سرمایه در بورس تهران با حضور ریاست و اعضای هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار، مدیرعامل و اعضای هیات مدیره شرکت بورس تهران، مدیران عامل ارکان، فعالان بازار و اصحاب رسانه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی، هم زمان با سالروز ولادت با سعادت امام حسین(ع)، بزرگترین و مجهز ترین دیتاسنتر بازار سرمایه با وسعتی حدود 2500 متر مربع شامل 224 رک عملیاتی که نقطه عطفی در مدیریت امن و پایدار اطلاعات خواهد بود، به بهره برداری رسمی رسید.
با راه اندازی این مرکز داده بستر لازم برای طرح های توسعه ای و شبکه امن و پایدار در بازار سرمایه بیش از پیش فراهم می شود و ریسک امنیتی و پدافندی کاهش یافته و توسعه خدمات الکترونیکی و هوشمند در بازار سرمایه را در پی خواهد داشت.
دکتر مجید عشقی رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در نشست خبری خود با حضور اصحاب رسانه برگزار شد گفت: با توجه به گسترش بازارسرمایه یکی از حوزه های اصلی بازارسرمایه و ارکان مرتبط با حوزه زیرساخت و IT است.
او بیان کرد: راه اندازی دیتاسنتر بازار سرمایه در بورس تهران، تکمیل و توسعه سامانه پذیرش اوراق بهادار شرکت بورس تهران، ایجاد زیرساخت لازم به‌منظور جمع آوری اطلاعات مربوط به دارندگان اطلاعات نهانی، راه اندازی سامانه جامع سوابق تخلفاتی و کیفری مدیران، ایجاد و ارتقاء جایگاه سندباکس بازار سرمایه و توجه ویژه به RegTechها و SupTechها علاوه بر FinTechها از دیگر مواردی است که در این زمینه در حال بررسی و اجرا است.
گفتنی است کلیه مراحل طراحی، تامین، اجرا و پیاده سازی این دیتاسنتر توسط شرکت توسن خلیج فارس انجام شده است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.