وزیر اقتصاد: بورس می تواند مدرن‌ترین صنعت کشور باشد.

وزیر اقتصاد: بورس می تواند مدرن‌ترین صنعت کشور باشد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی، به همراه رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار و هیات همراه با حضور در بورس تهران از بخش‌های مختلف ساختمان بورس اوراق بهادار تهران از جمله مرکز داده (دیتاسنتر) و تالار اصلی معاملات بازدید کرد.

 

به گزارش روابط عمومی شرکت توسن خلیج فارس به نقل از سنا، وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز ضمن تسلیت ایام سوگواری محرم در این دیدار اظهار داشت: فرهنگ نفتی، به واسطه اطمینان بابت وجود یک درآمد بی دردسر و ثابت، به واقع، فرهنگ رخوت، ایستایی و مبتنی بر حمایت خواهی و “ضمانت” های دولتی است، در حالی که فرهنگی که امروز بازار سرمایه تولیت آن را بر عهده گرفته؛ تکیه بر عقلانیت، ریسک پذیری، فعالیت و تحول خواهی است.

دژپسند تصریح کرد: در اقتصاد مبتنی بر نفت، چشم مردم به دست دولت است، در حالی که امروز به اعتقاد من، این دولت است که چشم به دست مردم دوخته است. این در حالی است که بازار سرمایه فرهنگ نفتی کنار گذاشته شده و فرهنگ ریسک جایگزین شده است.

وی با اشاره به برگشت روند بازار سرمایه، ابراز داشت: معتقدم فروش بخشی از سهام در دست مردم در بورس طی روز های اخیر، به منزله خروج آنها از این بازار نیست زیرا اطلاعات نشان می دهد، افراد، پول سهام خود را از بازار خارج نکرده اند بلکه در حال نظارت و بررسی اوضاع و احوال آن هستند.

وزیر اقتصاد گفت: در شرایطی که درآمدهای نفتی با تنگنا مواجه شده است؛ فرصتی طلایی پیش روی بازار سرمایه گشوده شده است تا اینکه نقش بسیار مهم خود در انتقال از اقتصاد نفتی به اقتصاد مبتنی بر عقلانیت، ریسک پذیری و فعالیت را ایفاء کند.

وی در پایان یادآور شد: دهه فجر امسال، بورس هوشمند رونمایی خواهد شد.

 

 

شایان ذکر است ساختمان مرکزی شرکت بورس اوراق بهادار تهران در کنار پروژه مرکز داده (دیتاسنتر) بورس و اوراق بهادار تهران شناخته می‌شود که یکی از بزرگترین و به روزترین دیتاسنترهای کشور می باشد و به منظور توسعه و تحول فناوری اطلاعات در بازار سرمایه کشور بنا شده است. تمامی مراحل پروژه مذکور از قبیل طراحی، تامین تجهیزات، نصب و راه‌اندازی، بهره برداری و پشتیبانی توسط شرکت توسعه مراکز داده توسن خلیج فارس انجام شده است.

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .